Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 9. dubna 2019 - 19:21Volvox.cz si právě čtete pouze vy
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Zuzana Kaiserová: Kalandrova dcera


(ČB 12/2012) Mladá novinářka Zuzana Kaiserová pouští z uzdy svoji fantazii a rozvíjí neradostný příběh možné evropské budoucnosti. Největší slovo mají peníze vládnoucích šejků, represivní systém může sledovat kohokoli kdekoli přes mobilní telefon, hranice mezi státy jsou z bezpečnostních důvodů obnoveny a na cestování z regionu do regionu je potřeba povolení.

 

Poslechněte si článek:

V takto tísnivé společenské situaci je z teroristického útoku na Masarykově nádraží v Praze nařčen otec hlavní hrdinky Terezy, evangelický intelektuál, který vykazuje rysy disidenta, žijícího v malé protestantské komunitě někde na Vysočině. Tereza se vypraví z Bruselu do Čech, pouští se do odvážného pátrání navzdory svému manželovi, loajálnímu bojovníkovi proti terorismu, působícímu v bruselské policejní centrále, neboť je přesvědčena o nevině svého otce. Postupně se ukáže, že je všechno trochu jinak a provokativní teroristické činy jsou organizovány tak, aby zdiskreditovaly poslední křesťanské enklávy ať už protestantů v srdci Čech, nebo polských katolíků kolem Gdaňsku.

 

Má-li tento příběh s prvky thrilleru být vize o budoucnosti Evropy, je trochu temná a svíravá, i když pro hlavní hrdinku příběh dopadne nakonec jakž takž dobře. Pokud to má být varování, kam až lhostejnost ateistické většiny může dojít, může mít funkci výstrahy a snad i naděje, že Evropa se svým židovsko-křesťanským fundamentem zvládne i krizi naznačeného rozměru.

 

Zuzana Kaiserová (*1980) vystudovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy a Křesťansko-židovská studia na Anglia Ruskin University. Pracovala jako investigativní reportérka MF DNES. Je vdaná a má dvě děti.

 

Zuzana Kaiserová. Kalandrova dcera. Praha: Volvox Globator 2018, 264 s.

 

www.ceskybratr.cz, 10. 1. 2019, Daniela Ženatá

© 1991-2024 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 2302