Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 11. prosince 2015 - 15:30Volvox.cz si právě čte 5 lidí
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Průvodce vesmírem zvaným pivo


Tady pijeme pivo všichni - to už je tady taková tradice, sedněte si a pijte. Tak pravil klasik. Jenže to bylo v dobách, kdy svět českých piv byl přehledný a dělil se v zásadě na dvě kategorie: dobrota a samoser. Pivní různost ale u nás zažila za poslední čtvrstoletí boom. A není úplně jednoduché se v nabídce piv vyznat. Najednou je třeba orientovat se v pivu trochu víc globálně. I proto kniha Pivo: co si dát k pití příště od britského znalce Michaela Larsona.

Celá staletí od dob své slavné minulosti až do období novodobé renesance poutalo pivo pozornost davů. Jak minipivovary, tak mezinárodní pivní společnosti i domovarníci používají pár jednoduchých přísad k výrobě tak složitého moku, který může soupeřit s jakýmkoli jiným nápojem, co se týká poskytnuté spokojenosti. Pivo skýtá prostor pro dramaticky odlišné druhy v rámci bohaté škály barev a v záplavě opojných směsí vůní, chutí a textury. I tak zůstává pivo dostupným nápojem – můžeme si ho vychutnávat doušek po doušku i sklenici za sklenicí. Samo o sobě spíše vytváří a pěstuje společenství, než aby podporovalo výlučnost a snobství – společenství založené na sdílených zájmech, vášni pro umění vařit pivo a na ryzí radosti z unikátního řemeslného piva. Na svých cestách světem řemeslných piv jsem objevil autentickou komunitu lidí – nebojovali o pozornost ani se netěšili ze soutěžení, ale tato nadšená skupina se soustředila na výrobu,prodej, nákup, sdílení a především pití toho nejúchvatnějšího a nejuniverzálnějšího nápoje.

Po staletí dokázalo pivo z běžného pozorovatele udělat znalce a z neznámého člověka přítele. Tato kniha se stane vaším průvodcem po cestách džunglí sladu a chmele, stoutu a ležáku plzeňského typu nebo biere de garde a bocku. Poskytne vám nástroje pro orientaci skrze skryté uličky piva a upevní vaši jistotu ve výběru toho oblíbeného pivního stylu.

Pivo představuje svět, který musíte prozkoumat svým vlastním tempem. Následující stránky vám pomohou putovat směrem, který není předem daný, zato má jasný cíl. Zároveň vám pomohou objevit detaily, o kterých jste neměli ani ponětí. Doufám, že si užijete tuto knihu i všechna piva, která díky ní objevíte!

www.kosmas/oko, 11. 12. 2015

© 1991-2023 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 3836