Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 22. května 2015 - 15:01Volvox.cz si právě čtou 3 lidé
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

TIP: Petr Ferenc: Hudba, která si neříká krautrock


Chcete vědět, co to byl krautrock? Odpověď hledejte v knize Petra Ference s názvem “Hudba, která si neříká krautrock”. Kniha mapuje krátké, ale o to intenzivnější dějiny německé hudební scény, která na přelomu 60. a 70. let dala světu čerstvý pohled na rockovou hudbu.

Z celé hromady krautrockových kapel si autor pečlivě vybírá především jen ty skutečně zásadní, které lze považovat za skutečně vlajkonoše osobitého německého žánru. Takže dojde na historii (a především pak precizně detailní rozbor každé písně) takových kapel, jako byly Ash Ra Tempel, NEU!, Kraftwerk, Cluster, Popol Vuh, Faust nebo Can.

Svižné čtení má spoustu zajímavých odboček v podobě podkapitol, které vám zasadí věci do potřebného kontextu. Objevují se zde krátké texty o počátcích elektronické hudby, o ideologii, že umělec není ten, kdo “něco umí”, ale zkrátka ten, kdo činí. Fascinující je pak podkapitola o experimentátorovi Stockhausenovi, který šel v hudbě skutečně až za hranici možného – právě i on měl vliv na formování krautrockové scény (která scénou možná ani nebyla, ale vysvětlení už nechám na autorovi knihy).

Za přijatelný tři stovky dostanete 440 stran báječnýho čtení s hromadou fotek a podrobnou diskografií všech popisovaných kapel. Vydal Volvox Globator.

Psychadelic.cz, 17. 2. 2014, Radek Pavlovič

© 1991-2024 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 4198