Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 27. dubna 2012 - 13:14Volvox.cz si právě čtou 4 lidé
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Punk: Subkultura a styl od punkování po radostné blbnutí


Subkultura Dicka Hebdige je užitečnou podrobnou příručkou pro studium problematiky subkultur. Důkladně rozebírá proces jejich vývoje a vzrůstu, díky němuž se subkultury stávají nedílnou součástí dominantní kultury mainstreamové. Hedbige ve své práci dešifruje graffiti, v nichž hledá významy mající kořeny v poválečných stylech mládeže, pokoušeje se takto nalézt smysl uměleckého vyjádření v mladých subkulturách.

Kultura je prostřednictvím subkultur manifestována v nejširším významu jakožto systém komunikace, forma vyjádření a protestu. Relevance díla je patrná v eseji, který sleduje vývoj taneční hudby a s ní spojené subkultury od jejího vzniku až do současnosti; podrobně zde popisuje příčiny její kulturní dominance a důvody, proč se stala nejpopulárnějším typem hudby ve Velké Británii. Ačkoliv tato subkultura není spojena s určitým stylem či oblékáním, jsou její příslušníci definováni scénou (klubem), kterou navštěvují a druhem hudby či tance, jenž tuto scénu reprezentuje.

Dick Hebdige
Kulturní kritik a teoretik Richard „Dick“ Hebdige (*1951) publikoval mnoho statí o subkulturách mládeže, současné hudbě, umění a designu, konzumní kultuře a kultuře v médiích.

Dick Hebdige - Subkultura a styl | z angličtiny přeložil Miroslav Kotásek | Photo © Karel Tůma | vydal Dauphin, Volvox Globator 2012

 

 

27. 4. 2012, www.citarny.cz

© 1991-2024 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 5438