Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 10. října 2011 - 15:56Volvox.cz si právě čtou 4 lidé
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Cannabis Trips


VYDAVATELSTVÍ VOLVOX GLOBATOR VYDALO V SRPNU KNIHU, KTERÁ BY NEMĚLA CHYBĚT VE VÝBAVĚ ŽÁDNÉHO CESTOVÁNÍ MILUJÍCÍHO LEGALIZÁTORA.

Zkušený hulič a cestoval Bill Weiberg vás provede po 25 vybraných destinacích na pěti kontinentech, které mají zvláštní spojitost s marihuanou. Nabídne tipy a informace, které v běžných průvodcích nenajdete: na jaké modely kde narazíte, co by si milovníci trávy neměli nechat ujít, na co je třeba dát si pozor, jaké jsou legislativní úpravy drogové problematiky i praxe při jejich vymáhání v jednotlivých místech a podobně.

Kniha je rozdělena do tří kapitol – Festival Trips, City Trips a Heavy Trips.

První část vás přes ohlédnutí za legendárním Woodstockem zavede na nejzhulenější současné festivaly, od amsterdamského Cannabis Cupu, přes anglický Glastonbury, severoamerické reggae festivaly a mírová shromáždění či hipícké Rainbow Gatheringy až po australský Nimbin Mardi Grass. Ve druhé části se podíváte nejen do velkých měst, jak by mohl naznačovat název, ale i do menších městeček či dokonce vesnic, kde se vyznavači konopné kultury hojně setkávají. Navštívíte nezbytný Amsterdam, jamajský Kingston, marockou Essaouiru, mexické Zipolite, jihoafrický Durban či pláže v thajském Koh Tao. Nechybí indické Váránasí či nepálské Káthmándú a podíváte se i do Rio de Janeira, Vancdouveru nebo Ženevy.

Poslední kapitola je pak určena pro dobrodruhy, kteří se nebojí vyrazit ani na místa, kterým běžní smrtelníci i cestovní průvodci doporučují vyhnout se velkým obloukem. Kolumbie, Afghánistán, území ovládaná drogovými kartely v Mexiku nebo Indonésie se svými ultrapřísnými drogovými zákony dokážou návštěvníky za jejich odvahu odměnit jedinečnými zážitky, jen neříkejte mámě, kam že to vlastně jedete :)

Celých 128 stran textu nabitého zasvěcenými, praktickými informace i zajímavostmi z historie či zážitky nejen autorovými je proloženo bohatým výběrem barevných fotografií, které Vás zaručeně inspirují k výletu, na který jen tak nezapomenete.

říjen 2011, Legalizace, První magazín pro konopnou kulturu, č. 5/2011, MICHAL ŘEHÁK

© 1991-2024 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 5395