Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 8. března 2010 - 11:36Volvox.cz si právě čte 5 lidí
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
O NÁS


Kontakty

Knihkupectví

Katalog ISBN

TOP 50

Napsali o nás

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Daniel Suarez: DAEMON


Počítačový génius Matthew Sobol, zakladatel velké softwarové firmy produkující on-line hry, po dlouhém boji s rakovinou zemře. Tím se rozběhne komplikovaný řetězec událostí. Začne to nenápadně, dvěma podivnými nehodami, které způsobila zařízení připojená k internetu. Když však detektivové dorazí k Sobolovu domu a jsou vystaveni vražednému útoku řízenému mrtvým, je jasné, že tu je něco, co přesahuje vveškerou dosavadní lidskou zkušenost.

Atributy technothrilleru jsou v Daemonu naplněny až do téměř apokalyptického rozměru. Smrtícím nástrojem se zde stává téměř všechno – od navijáku přes samořídící se auto až po obsah vězňovy složky, uložené kdesi na severu soudní správy. Suarez v románu popsal v podstatě existující systémy a jejich možnosti, obratně je skloubil a naddimenzoval. Zároveň do něj vložil tajemství: žádná z postav netuší motivaci všeho, co pro ně v příběhu, plném zvratů a překvapení, připravil mrtvý Matthew Sobol. A čtenář je nad tom v podstatě stejně...

Daemon je strhující dramatické čtení, které vedle akční napínavé složky obsahuje i hlubší vrstvu, jíž se můžete – pokud chcete – vyhnout, nebo se nad ní můžete zamyslet. Detailní znalost technologií a jejich společenského kontextu se pak projevuje konzistencí prostředí, autor se proto mohl soustředit na zápletku, do níž mu proklouzlo přece jen několik odboček a děravých míst. Kniha je ale rozhodně něčím víc než jen oddechovým čtivem – jak rozsahem, tak kvalitou.

Daniel Suarez: Daemon
Překlad: Tomáš Lenikus
Obálka: Jan Vojtíšek
Vydal: VOLVOX GLOBATOR, Praha 2009
456 stran, 299,- Kč

březen 2010, Pevnost, Petr Holan

© 1991-2023 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 5395