Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 3. května 2013 - 12:22Volvox.cz si právě čtou 4 lidé
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku

HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Baziliščí vejce8. 5. 1999


Dne 8. května roku 1999 se udála mimořádná věc. Byli jsme pozváni na vyhlášení výsledků a udělení čestného titulu "BAZILIŠČÍ VEJCE" u příležitosti konání Ufologického kongresu s mezinárodní účastí, který se konal v kulturním domě v Chotěboři v Čechách, kterýžto dům nese všechny známky výdobytků nedávné socialistické výstavby. Ufologičtí přátelé v tomto prostředí působili vskutku kuriozně.

Cenu – keramickou stylizaci vajíčka, ze kterého leze hlavička s předními packamiTonda údajného baziliška, jsme obdrželi v kategorii "Fantastická fakta" za ediční řadu GARUDA (pro případné zájemce je objekt vystaven v prostorách redakce). Jako hlavní cenu tomboly jsme navrhli osobu našeho příležitostného fotografa Toníčka, kterého jsem představovali jako Alfa mimozemšťana. Souhlasil, ale pod podmínkou, že bude v tombole vystupovat bez obleku, který byl prý příliš drahý. Z tohoto návrhu sešlo, hlavní cena tedy zůstala u několika lahví ochucené vodky.

V rámci programu jsme byli pozváni na přednášku "Noční můry", jež se odehrávala v přízemních prostorách budovy. Účast ovšem nebyla nutná, noční můry jsme potkali i na zpáteční cestě.

© 1991-2023 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 13887