Titulní stránka
Poslední aktualizace stránky: 30. května 2024 - 23:37Volvox.cz si právě čtou 3 lidé
e-mail

Novinky O nás Katalog Kavárna Zajímavosti, archiv Zajímavé odkazy na internetu Veletrhy Obsah koąíku
RŮZNÉ


Trička

Pohledy

 
KNIHY


Naše edice

Seznam autorů

 
EDICE


1001

Albion

Albrecht Dürer

Alef

Alrúna

Arkáda

Belladonna

Diagramma

Dijon

Dílo Julia Evoly

Evokace

Faust

Garuda

Historia

Hostina

Kameny

Kanopa

Katarze

Keep Smiling

Kuchařky na okraji

Labyrint

Litera

Magické rukověti

Malá řada

Mandragora

Medusa

Memory

Motto: Medvídek Pú

Muchomůrky bílé

Mythos

Na cestě

Nostromo

Okultura

Orakulum

Orient

Pohádky nejen pro děti

Praga Caput Regni

Proti všem

Religio

Rubikon

Sebrané spisy Carlose Castanedy

Sebrané spisy Roalda Dahla

Sebrané spisy Shimona Haleviho

Sebrané vtipy Hugleikura Dagssona

Sepie

Sherlock

Srdce a kříž

Světové osobnosti

Symboly

Symposium

Tandem

Tibet

Turistický průvodce starověkým světem

Vědomí

Verbena

Ypsilon

Mimo edice

 
AUTOŘI
A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
HLEDÁNÍ


Potvrdíte stiskem ENTER

Katalog > Mimo edice

 
 


Stránky jsou v rekonstrukci

Objednávání titulů pomocí nákupního košíku je z technických důvodů dočasně nedostupné. Objednávky přijímáme na mailové adrese obchod@volvox.cz.

Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

 

 

Elizabeth A. Daunceyová, Sonny Larsson
Smrtící rostliny
Přírodní historie jedovatých rostlin světa

Kniha SMRTÍCÍ ROSTLINY není jen strohým průvodcem danou problematikou či manuálem pro klinickou praxi, není ani farmakologickou příručkou – jsou to nádherně zpracované a fascinujícím způsobem prezentované přírodní dějiny těch nejjedovatějších rostlin světa, které čtenáře vtáhnou do tajů neobyčejně rafinovaných strategií pro přežití a také poutavě osvětlí, jaký vliv mají tyto rostliny na člověka, živočichy a ostatní rostliny. Některé z těchto nebezpečných a potenciálně smrtonosných rostlin působí ihned po požití, jiné škodí až při dlouhodobém užívání. Další zase účinkují při kontaktu s pokožkou nebo s očima či při vdechnutí. Tyto výjimečné rostlinné druhy rozmanitých čeledí lze nalézt na všech kontinentech. Látky, které produkují, jsou součástí jejich strategie pro přežití. Podstatnou roli v jejich barvitém evolučním příběhu hrají pozitivní účinky na člověka a živočichy. Čtivým způsobem se seznámíte s neobyčejnou různorodostí těchto rostlinných druhů, a to prostřednictvím fascinujících ukázek a příkladů, překrásných ilustrací i přehledných schémat. Pro čtenáře se zájmem o rostlinnou říši nebo pro ty, kdo tíhnou k ekologii či farmakologii, bude tato publikace okouzlujícím a dobrodružným čtením.

Elizabeth Daunceyová má titul v oboru botanika a PhD v oboru taxonomie rostlin. Po většinu své kariéry pracuje jako vědecká pracovnice a konzultantka v oddělení jedovatých látek v londýnské státní nemocnici se samostatnou správou Guy’s & St Thomas Hospital NHS Trust a spolupracuje s Královskými botanickými zahradami v Kew. Jejím oborem je také vývoj systémů pro určování jedovatých rostlin a hub, které jsou vhodné pro léčení otravy jedem. Je autorkou knihy Poisonous Plants: A Guide for Parents and Childcare Providers (Kew Publishing, 2010). Od roku 2012 pracuje pro Medicinal Plant Names Services při vydavatelství Kew.

Sonny Larsson je lékárník s titulem PhD v oboru farmakognosie. Pracoval jako pomocný profesor farmakognosie na univerzitě v Uppsale a na Technologické univerzitě v Lulee. Poté nastoupil do pozice fytochemika. Rovněž pracoval v Dánské botanické zahradě a Muzeu přírody, kde se věnoval studiu chemických vlastností rostlin. Od roku 2013 pracuje pro Centrum informací o jedech ve Švédsku se zaměřením na otravy rostlinami. Zabývá se rostlinnými léčivy jakožto doplňky stravy.

Z angličtiny přeložil Tomáš Braun.

168 str., váz., větší formát, bohatě ilustrováno,
doporučená cena 749 Kč, naše cena 599 Kč

Vychází také jako e-kniha ve formátu PDF za cenu 299 Kč, e-knihu lze zakoupit na https://www.kosmas.cz/knihy/265506/smrtici-rostliny/.

© 1991-2024 VOLVOX GLOBATOR
Vytvořilo a spravuje studio LAMA

Počet přístupů na tuto stránku: 4935